Úvodní stránka > Prameny a literatura > Shrnutí letecké války nad českými zeměmi

Shrnutí letecké války nad českými zeměmi

RAJLICH, Jiří. Mustangy nad protektorátem : Operace britského a amerického letectva nad českými zeměmi a německá obrana. Praha: MBI, 1997. 175 s. ISBN 80-902238-1-8.

Vedle "Posledních akcí" druhá kniha, která by neměla uniknout pozornosti zájemci o tuto problematiku – tentokrát z pera historika s bohatou publikační činností, který má navíc k dispozici rozsáhlý fotoarchiv. Ve srovnání s "Posledními akcemi" není téma zpracováno tak detailně (ostatně takový cíl si autor, soudě podle předmluvy, ani nekladl), zato pokrývá všechny podstatné letecké operace v letech 1944 a 1945, a to ze spojeneckého i německého pohledu. Útoky hloubkařů se zabývá okrajově, spíše uvádí některé případy, které jsou ve větší míře popsány v jiných zdrojích. Úvodní část se týká dislokaci německých školních a bojových jednotek luftwaffe v průběhu války. K textu je připojen přehled vzdušných vítězství amerických a německých pilotů nad českými zeměmi a nejbližším okolím.

  1. 27. července 2006 (17:49)

    dobrá práce, jen škoda, že neuvádíš u jednotlivých akcí víc detailů. jinak mě hloubkaři v poslední době zajímají mnohem víc než klasičtí stíhači. u nás na Dobříši napadly 3-4 Thunderbolty nádraží a blízkou továrnu, přesný datum si nepamatuju, ale nějaký detaily o tom doma mám.

  2. Filip
    28. července 2006 (10:00)

    Ahoj, u jednotlivých případů se budu snažit zapsat vše, co je mně známo. Jinak bych ale do blogu také zařazoval příspěvky trochu obecnější, poznámky k literatuře, upozornění na zajímavé weby apod. Dobříš (29. dubna 1945) přijde na řadu brzy, aspoň doufám. Těším se na Tvé další připomínky a doplňky. Filip

  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s