Úvodní stránka > Prameny a literatura > Další kniha o letecké válce nad Krušnohořím

Další kniha o letecké válce nad Krušnohořím

V chebském nakladatelství Svět křídel právě vyšla Radovanu Heltovi druhá část knihy o letecké válce nad severozápadními Čechami nazvaná snad až příliš lyricky A z nebe padaly bílé hvězdy, která doplňuje Hvězdy nad Krušnohořím od Martina Veselého, zejména co se týče výpovědí svědků a fotografií (některé z nich doslova před očima Němců pořídil autorův dědeček s pomocí svého syna). Škoda jen horší kvality některých reprodukcí a absence odkazů na jednotlivé archivní prameny. Přiznám se, že se mně moc nelíbí krkolomné překlady názvů letounů: Schwalbe = vlaštovka (budiž), ale Thunderbolt = hromoklín (!!!) Text obsahuje množství zmínek o akcích hloubkařů v dubnu 1945 a vyčerpávajícím způsobem jsou popsány poslední okamžiky 2/Lt Bankse v Lomu na Mostecku. R. Helt provozuje soukromé muzeum historických motocyklů a letadel v Litvínově.

 1. Jaroslav Prchal
  15. července 2007 (21:40)

  Hloubkařin na lokálcePostrádám v přehledu útok hloubkařů na úzkokolejnou lokálku jedoucí v neděli z Obrataně do Jindř.Hradce,ve vláčku jeli lidé do kostela(byla neděle dopoledne)a bylo tam několik mrtvých a hodně zraněných. Přesný datum nevím,asi březen? 1945.

 2. Filip
  19. července 2007 (11:56)

  Dobrý den, máte na mysli zřejmě útok u Nekrasína 28. prosince 1944, který již byl v blogu zpracován – viz http://hloubkari.bloguje.cz/461441_item.phpZdraví Filip

 1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s