Úvodní stránka > Jihočeský kraj > Článek o bratrech Preddyových s jednou nepřesností

Článek o bratrech Preddyových s jednou nepřesností

UK vlajka English version 1/Lt Preddy was shot down over Ceske Budejovice, not Pilsen

Na webu TheyHistoryNet byl zveřejněn článek o americkém stíhacím esu nazvaný George Preddy: Top-Scoring World War II Mustang Ace, který v závěru obsahuje také nepřesnou zmínku o smrti bratra George Preddyho – Williama – v Čechách (resp. Československu).

Autor Kelly Bell doslova uvádí: "Valor was apparently a family trait. On April 17, 1945, George's 20-year-old brother William, who had logged two victories in a P-51, was killed by anti-aircraft fire over Pilsen, Czechoslovakia." Ve skutečnosti 1/Lt William R. Preddy byl sestřelen flakem chránícím letiště v Plané u Českých Budějovic.

Podle oficiálního seznamu vzdušných vitězství amerického letectva 1/Lt Preddymu bylo přiznán jedno – 2. března 1945 zničil Fw 190, druhý nepřátelský letoun, se kterým se střetl (Bf 109), je evidován jako pravděpodobně zničený.

  1. Endy
    22. listopadu 2007 (12:46)

    Jen doplním: letoun 1st Lt. Williama R. Preddyho byl zasažen pozemní palbou při průletu nad letištěm v Plané. Doletěl nad Zlatou korunu a nasadil na nouzové přistání mezi Štěkří a Zálužím. Při přistání bez podvozku však narazil do stromu. Na následky zranění 18.4.1945 zemřel.

  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s