Úvodní stránka > Z jiného soudku > Bývalí piloti se setkali se „svými“ mustangy

Bývalí piloti se setkali se „svými“ mustangy

Asi osmdesát stíhaček P-51 Mustang, které více než 60 let po válce nadšenci udržují v provozushopném stavu, a pět desítek pilotů-veteránů druhé světové války se setkalo 27. až 30. září 2007 na Rickenbackerově letišti v Columbusu (stát Ohio) na osmém ročníku show nazvané The Gathering of Mustangs & Legends.

Mezi pozvanými se měli objevit např. Clarence E. "Bud" Anderson, který v řadách 357. stíhací skupiny 8. letecké armády sestřelil 16 a 1/4 nepřátelských letounů a jeden zničil na zemi, Lee A. Archer (332. stíhací skupina 15. letecké armády; skóre 4+6) a Charles E. McGee (332. stíhací skupina; skóre" 1+1) či Arthur C. Fiedler (325. stíhací skupina 15. letecké armády; skóre: 8+0).

Podle návštěvníků nechyběl nakonec mustang pojmenovaný "Ridge Runner III". Jak jsem ale dodatečně zjistil, původně šlo o jiný letoun než o ten, se kterým se Maj. Pierce W. McKennon ze 4. stíhací skupiny zúčastnil 16. dubna 1945 hloubkového útoku v Čechách.

Fotky z této akce byly vystaveny ve fóru MustangsMustangs.

Vedle mustangů byly k vidění i další stroje, které se zúčastnily letecké války: P-40, P-63, P-47, P-38, Bf 109, Fw 190 a Spitfire.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s