Úvodní stránka > Prameny a literatura > Natáčí se film o 354. stíhací skupině

Natáčí se film o 354. stíhací skupině

Jon Teboe a Zev Esquenazi ze společnosti JMT Production oznámili, že natáčejí dvouhodinový dokumentární film o 354. stíhací skupině, který nese pracovní název "The Heroes of the 354th Fighter Group".Vše začalo loni v září, během pravidelného setkání jejích bývalých příslušníků v Portlandu. Dalším podnětem byl nález deníku 1/Lt William R. Perkinse z 356. perutě, který havaroval 13. června 1944 ve Francii.

Ve svém blogu (a předtím na stránce http://www.angelfromhellthemovie.com) tvůrci postupně zveřejňují různý materiál, který již použili nebo hodlají použít: záznamy rozhovorů, fotografie, kopie dopisů, hlášení apod.

354. stíhací skupina (známá pod přezdívkou "Pioneer Mustang Group"), která byla jako jediná ze sestavy 9. letecké armády vyzbrojena letouny P-51, podnikla svou první akci 1. prosince 1943. Co se týče počtu sestřelených nepřátelských strojů (na kontě jich měla 701, dalších 256 zničila na zemi), byla nejúspěšnější americkou stíhací jednotkou za druhé světové války. Pokud se chtete dozvědět více, doporučuji Web-Birds.Com.

Má to jen jednu vadu na kráse: na několika místech zopakovaná výzva (pokud jsem ji správně pochopil), aby se kdokoliv ze čtenářů, který má informace, které by se mohly hodit, ozval, asi není míněna moc vážně, protože ani pátá nabídka z mé strany ohledně útoků 354. stíhací skupiny v Čechách zůstala bez odpovědi:-(

Zdroj: 354th Fighter Group [online]. Jim Sterling [cit. 2007-11-30]. Dostupný z WWW: <http://www.web-birds.com/9th/354/354th.htm>

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s