Úvodní stránka > Zajímavosti > Hloubkař-černoch ve filmu Stůj, nebo se netrefím

Hloubkař-černoch ve filmu Stůj, nebo se netrefím

Fanoušci ztřeštěných válečných komedií ve stylu Sedmé roty se mohou těšit na nedělní večer. Česká televize totiž vysílá – skoro na den deset let po jeho premiéře v kinech – film Stůj, nebo se netrefím. Jeho autory jsou, světě div se, Miloň Čepelka a Jiří Šebánek, známí ze svého angažmá v cimrmanovském souboru.

Důležitou roli v zápletce hraje americký hloubkový letec tmavé pleti, jehož letoun shodou okolností sestřelí silně krátkozraký německý voják-strážný vlaku převážejícího munici kdesi v Čechách na konci války. Za pilota se dokonce vydává – ovšemže se zamazanou tváří:-) – německý důstojník v podání Jiřího Bartošky.


(Foto: http://www.ceskatelevize.cz)

Další příklad toho, jak hluboko je u nás zakořeněna mylná představa, že černoši se specializovali na hloubkové útoky u nás (viz článek na toto téma na serveru Fronta.cz).

Rubriky:Zajímavosti
  1. Hujer
    19. března 2008 (11:41)

    letecto filip. Zajímavé ale asi náhodné je,že nedaleko filmového městečka Kopysky (Je-višovice( se vyskytuje pomník amerického letce Jamese Ralpha,zasaženého při leteckém souboji nad Vídní.Pomníkstojí přibližně v místě dopadu jeho Mustangu.

  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s