Úvodní stránka > Prameny a literatura > Aktualizováno: Kroniky z jihočeských obcí si lze prohlížet na Internetu

Aktualizováno: Kroniky z jihočeských obcí si lze prohlížet na Internetu

S velkým napětím jsem navštívil novou webovou stránku Státního oblastního archivu v Třeboni: http://digi.ceskearchivy.cz.

Je na ní zveřejněno několik desítek digitalizovaných obecních a školních kronik z obcí ve všech sedmi bývalých jihočeských okresech: Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Písku, Prachaticích, Strakonicích a Táboře. Stručně řečeno: zklamán jsem nebyl. Přístup je otevřen bez jakékoliv překážek (registrovaní uživatelé ovšem mají k dispozici další funkce – např. ukládání vybraných stránek), vše, co potřebujete k jejich čtení, je běžný webový prohlížeč.

Zmínek o hloubkařích je poměrně dost, ale málo z nich se ale týká konkrétních útoků, což samozřejmě není nedostatek tohoto projektu:-) Mimochodem, o žadném jiném podobném na českém Internetu nevím.

Kroniky přibývají několikrát nepravidelně – stačí sledovat aktuality na http://www.ceskearchivy.cz. Cílem je digitalizovat všechny kroniky, které jsou uloženy v okresních archivech v regionu.

Blýská se tedy na dobré časy: badatelé nebudou muset za tímto materiálem do příslušného archivu dojíždět. Za sebe musím dodat: jen houšť a houšť!

  1. Václav Záveský
    22. prosince 2014 (17:45)

    Hledám jaké koliv údaje mého pradědečka a prababičky, Františka Záveského z Češňovic a Magdalenu Prázdnou z Pištína, oba okr.Č.Budějovice, kteří měli po svatbě 3 syny a 1 dceru.Jejich nar,úmrtí a pod.údaje.Děláme si z vnoučaty „Strom života“ a tak bychom chtěly vědět víc o našich předcích. Děkujeme.

  2. 23. prosince 2014 (12:55)

    Je mi lito, genealogii se nezabyvam. Zkuste se podivat do matrik online na stejne adrese, event. budete muset do archivu zajet osobne.

  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s