Úvodní stránka > Jihočeský kraj > Aktualizováno: Putim, 26. dubna 1945

Aktualizováno: Putim, 26. dubna 1945

Osobní vlak č. 1043 byl napaden 26. dubna 1945 v 10.23 hodin mezi Putimí a Pískem na trati Tábor-Ražice (kilometrovník 9.6), pravděpodobně ještě předtím, než jej strojvedoucí stačil zastavit.

Lokomotiva č. 354.141 z táborské výtopny byla po mnoha průstřelech vyřazena z provozu. Současně byly poškozeny – byť jen lehce – dva vagony s označením Ce 3-3247 a Ce 3-2652 a na dvou místech bylo přerušeno telegrafní vedení, ale podařilo se jej brzy po útoku obnovit.

Čtyři cestující – dva vojáci (K. Tiedemann a gefreiter R. Krummerer) a Waltraud Külberové z Milovic a její čtyřleté dcera Siegerhilde – byli zraněni. Vlakvedoucího Václava Šedu pořezaly na pravé ruce střepiny z rozbitého okna. První pomoc jim poskytli přednosta putimské stanice a jeho kolegyně obsluhující telegraf a dvě zdravotní sestry, které tímto vlakem rovněž jely. Okamžitě byla nemocnice v Písku požádána o vyslání sanitního vozu, ale dorazil až několik minut před polednem, poté, co byl ohlášen konec "nebezpečí hloubkových letců" (Tiefflieggefahr).

Náhradní lokomotiva, která byla vypravena z Písku, byla připojena kolem 12.30 a vlak pokračoval v jízdě ve 12.43. Podle dobového hlášení celkové zpoždění dosáhlo 304 minut!

Zdroj: SOA Plzeň, fond Archiv bývalé JZD Plzeň, inv. č. IV-32-BU-1/482-45

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s